چهارشنبه 22 آبان 1398 شمسی /11/13/2019 5:56:27 PM
طی سال 2020 میلادی:

محدودیت های صادرات سنگ نیکل در اندونزی رشد تولید جهانی این ماده معدنی را طی سال 2020 میلادی کاهش می دهد.
وضع محدودیت صادراتی در اندونزی ؛‌ تولید جهانی نیکل کاهش می یابد

به گزارش معدن نامه، به نقل از وب سایتSMM News تولید نیکل در سال 2020 میلادی به دلیل محدودیت های صادرات سنگ نیکل در اندونزی و در نتیجه کمبود عرضه مواد اولیه خام، منجر به افت تولید این ماده معدنی در چین شده و رشد تولید جهانی را نیز کاهش می دهد. محدودیت های صادراتی سنگ نیکل خام در اندونزی از ژانویه سال 2020 میلادی اعمال می شود.

 

تولید جهانی نیکل خام در سال آینده میلادی با رشد 5 درصدی به 2 میلیون و 580 هزار تن خواهد رسید که نسبت به رشد 11 درصدی در سال 2019 میلادی روند کندتری را در پیش خواهد گرفت. این در حالی است که چین و اندونزی 50 درصد از نیکل جهان را تامین می کنند.

 

بر خلاف رشد آهسته تولید نیکل، تقاضای این ماده معدنی با سرعت بالا افزایش می یابد چرا که تولید فولاد زنگ نزن با تعریف پروژه های جدید در چین و اندونزی افزایش خواهد یافت. همچنین پیش بینی می شود کمبود جهانی عرضه نیکل در سال 2020 میلادی افزایش یابد.

 

نیکل کاربردهای فراوانی در طبیعت دارد و برای ساخت فولاد زنگ نزن و دیگر آلیاژهای ضدزنگ و ضدخوردگی استفاده می شود. همچنین برای ساخت لوله‌های نیکلی، مسی، نمک‌زدایی گیاهان و تبدیل آب شور به آب مایع استفاده می‌شود.منبع: ایمیدرو

مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین