چهارشنبه 22 آبان 1398 شمسی /11/13/2019 6:54:24 PM
سیف الله امیری:

مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: دلیل اصلی ابلاغ بخشنامه عوارض 25 درصدی صادرات مواد خام معدنی، افزایش صادرات این مواد به خصوص سنگ آهن نسبت به سال گذشته است.
بازنگری در مصوبه عوارض 25 درصدی صادرات مواد خام معدنی تا 2 ماه آینده

سیف الله امیری، مدیرکل صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با معدن نامه و در خصوص تعارض ایجاد شده در طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک و متوسط و اخذ عوارض 25 درصدی صادرات، گفت: امسال با افزایش میزان صادرات مواد خام معدنی به خصوص سنگ آهن، کارخانه های متعددی از جمله ذوب آهن برای تامین مواد معدنی خود در تنگنا قرار گرفته بودند.

امیری افزود: دولت با توجه به صحبت‌های مقام معظم رهبری و همچنین معاون اول ریاست جمهوری مبنی بر لزوم فراهم آوردن نیازهای داخلی کشور، برای کاهش مشکل تامین مواد اولیه مورد نیاز کارخانه ها، مصوبه اخذ عوارض 25 درصدی صادرات مواد خام معدنی را تا پایان امسال ابلاغ کرد.

مدیر کل صنایع معدنی وزارت صمت خاطرنشان کرد: تا 2 ماه آینده این مصوبه مورد بازنگری قرار خواهد گرفت و در صورتی که مشخص شود این طرح کارایی لازم را نداشته و مشکلاتی را ایجاد کرده، تغییراتی در آن ایجاد خواهد شد.

امیری ادامه داد: در حال حاضر مشکل اصلی برای صادرکنندگان سنگ آهن هماتیتی به وجود آمده است چرا که نیاز داخلی به این نوع ماده معدنی نسبت به سنگ آهن مگنتیتی بسیار کمتر است و لازم است در تعرفه صادراتی این دو نوع ماده معدنی تفاوت هایی ایجاد شود.

وی گفت: مخالف خام فروشی سنگ آهن مگنتیتی هستیم زیرا این نوع ماده معدنی درصورت فرآوری در داخل کشور ارزش افزوده ای معادل 11 برابر قیمت خام را دارد.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین