دوشنبه 29 مهر 1398 شمسی /10/21/2019 2:22:50 AM

رئیس هیات عامل ایمیدرو از مشارکت این سازمان و بخش خصوصی در تامین زیرساخت های محدوده های دارای ذخایر منیزیت حیدرآباد سیستان و بلوچستان خبر داد.
غریب پور: ایمیدرو در زیرساخت معادن منیزیت سیستان و بلوچستان مشارکت می کند

به گزارش معدن نامه، خداداد غریب پور در نشست با اعضای انجمن نسوز ایران افزود: ایمیدرو با اولویت قرار دادن برنامه اکتشاف طی سال جاری، مصمم به مشارکت با شرکت ها و بخش خصوصی است.

وی افزود: در این راستا طی سال جاری بودجه زیربناها تا چهار برابر افزایش یافت.

غریب پور در پاسخ به پیشنهاد انجمن نسوز ایران مبنی بر مشارکت ایمیدرو در تامین زیرساخت های منطقه حیدرآباد گفت: با توجه به شناسایی ذخایر منیزیت که ماده اولیه مورد نیاز این صنعت، ایمیدرو آمادگی مشارکت با بخش خصوصی در تامین زیرساخت ها را دارد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین از مشارکت این سازمان با بخش خصوصی برای احداث جاده مسیر منتهی به پهنه های اکتشافی حیدرآباد خبر داد.

در این نشست مقرر شد، مدیریت های معدن، اکتشاف و ایجاد زیربناهای مناطق معدنی ایمیدرو با حضور در منطقه حیدرآباد سیستان و بلوچستان گزارشی وضعیت را های دسترسی و پهنه ها به رئیس هیات عامل ایمیدرو ارایه کنند.

مشکل تامین مواد اولیه و جایگزین منیزیت

علی حسین زاویه دبیر انجن نسوز ایران نیز طی سخنانی گفت: در حال حاضر تامین مواد اولیه از مشکلات این صنعت به شمار می رود.

وی میزان کمبود منیزیت در کشور را 200 هزار تن اعلام کرد و افزود: سالانه 500 هزار تن نسوز قلیایی نیز مور نیاز است.

زاویه با اشاره به ضرورت توسعه اکتشافات منیزیت در کشور گفت: مناطق بکری همچون حیدرآباد استان سیستان و بلوچستان وجود دارد که نیاز به سرمایه گذاری بر روی پهنه های این منطقه است.

دبیر انجن نسوز ایران اعلام کرد: باید شرایطی فراهم شود تا دولومیت به عنوان جایگزینی برای منیزیت، وارد عرصه تولید شود و برای تولید 60 هزار تن دولومیت، نیاز به مشارکت دولت و بخش خصوصی است.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین