جمعه 1 آذر 1398 شمسی /11/22/2019 4:42:16 PM
از 18 تا ۲۱ تیرماه در نمایشگاه‌های بین المللی تهران دایر است

یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی ، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در حالی آغاز به کار کرد که بازرگانان کشورهای منطقه برای رایزنی در این بازار بین المللی چندین میلیارد دلاری به تهران آمده اند.
گشایش یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی

به گزارش معدن نامه، یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه امروز (سه شنبه) با حضور ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران گشایش یافت.

جمهوری اسلامی ایران بیش از ۲ دهه در بین پنج کشور شاخص تولید کننده سنگ‌های معدنی قرار دارد و اکنون از ظرفیت ۳۰ میلیون تنی آن بالغ بر ۳۵ درصد بهره برداری می‌شود و آمار پارسال حاکی از استخراج ۱۳.۵ میلیون تن سنگ ساختمانی (تزئینی) دارد.

مجموع ارزش صادرات اعلامی سنگ‌های فرآوری شده و کوب در سال گذشته به رقم ۳۰۵ میلیون دلار رسید که از این رقم، سهم بخش سنگ فرآوری (بریده شده) ۱۴۴ میلیون دلار به ۶۹ کشور جهان بود و بقیه به صدور سنگ‌های کوب (نیمه فرآوری) اختصاص داشت.

کشورهای عراق و امارات متحده عربی پارسال ۶۵ درصد از مجموع وزنی صادرات سنگ‌های فرآوری شده را به خود اختصاص دادند و جمهوری آذربایجان، ترکیه، قطر، افغانستان، گرجستان، روسیه از جمله کشورهای خریدار این محصول بوده‌اند.

همچنین چین در سال گذشته بیش از ۸۰ درصد صادرات یک میلیون تنی سنگ کوب (نیمه فرآوری شده) ایران را جذب کرد که ۸۱۲ هزار تن ثبت شده است و در این قسمت نیز کشورهای هند، امارات، ایتالیا، ترکیه، عراق، اسپانیا و مالزی از جمله وارد کنندگان این محصول بودند.

یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه از امروز (سه شنبه) تا ۲۱ تیرماه جاری در مساحت هشت هزار متر مربع در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران میزبان عموم علاقمندان است.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز سه شنبه پس از افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌های تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گفت: امروز یکی از برنامه های پیش بینی شده این وزارتخانه در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی، توسعه صادرات سنگ است و این رویکرد با توانمندی کشورمان مطابقت دارد.

وی ادامه داد: شرکت های حاضر در این نمایشگاه گوشه ای از توانمندی ایران در صنعت سنگ را به معرض نمایش گذاشته اند و تنوع رنگ خوبی را می توان مشاهده کرد.

جمهوری اسلامی ایران در بخش سنگ‌های فرآوری شده و نیمه فرآوری پارسال براساس ارزش اعلامی بیش از ۳۰۰ میلیون دلار صادرات داشت که از این رقم ۱۴۴ میلیون دلار مربوط به صدور سنگ‌های فرآوری شده و بقیه نیمه فرآوری بود.

به گزارش ایرنا، وزیر صنعت ضمن یاداوری حضور نمایندگان شرکت های ایتالیایی، چینی و ترکیه ای در نمایشگاه امسال گفت: صنعت سنگ جهان امروز از حضور فعال این کشورها در عرصه نمایشگاهی و تجاری بهره می گیرد و تهران هم اکنون میزبان این مهمانان است.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین