سه شنبه 26 شهريور 1398 شمسی /9/17/2019 2:55:21 PM

بهای معاملات سنگ آهن چین روز جمعه به دلیل افزایش نگرانی‌ها نسبت به کاهش تولید معدن ریو تینتو ( Rio Tinto) استرالیا (دومین تولیدکننده سنگ آهن جهان) افزایش یافت. بهای معاملات سنگ آهن چین روز جمعه به دلیل افزایش نگرانی‌ها نسبت به کاهش تولید معدن ریو تینتو ( Rio Tinto) استرالیا (دومین تولیدکننده سنگ آهن جهان) افزایش یافت.
بهای معاملات سنگ آهن چین افزایش یافت

به گزارش معدن نامه، پیش بینی می‌شود میزان تولید معدن ریو تینتو ۵.۷ درصد کاهش یابد و میزان بارگیری این شرکت معدنی نیز به میزان ۳۲۰ میلیون تن تا ۳۳۰ میلیون تن در سال برسد که این رقم، کمتر از میزانی است که پیش از این پیش بینی شده بود.


بنا بر گزارش رویترز، بنابر پیش بینی تحلیلگران اقتصادی، احتمالاً میزان تولید این معدن در سال ۲۰۱۹ از رقم ۳۲۸ میلیون تن به ۳۲۰ میلیون تن کاهش می‌یابد که در صورت تداوم کاهش تولید در سال ۲۰۲۰ باز هم تنزل خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، بهای سنگ‌آهن در بورس کالای دالیان چین در پنجشنبه هفته گذشته حدود هشت دهم درصد افزایش یافت و از رقم ۸۲۰ یوان به ۸۳۷ یوان رسید.

شاخص بهای میلگرد شانگهای نیز در هفته گذشته با ۱.۶ درصد افزایش به سه هزار و ۸۵۹ یوان رسید.

همچنین بهای ورق گرم فولاد نیز در هفته گذشته در بورس کالای دالیان با ۲.۱ درصد افزایش به سه هزار و ۷۶۰ یوان صعود کرد.

آمار عملکرد ۹ واحد معدنی بزرگ ایران در فروردین امسال گویای آن است که تولید کنسانتره سنگ آهن به رقم چهار میلیون و ۱۳ هزار و ۴۱۳ تن رسید که در مقایسه با عملکرد ماه مشابه پارسال افت یک درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، بررسی آماری فعالیت واحدهای مزبور نشان می‌دهد در فروردین امسال مجتمع گل گهر سیرجان (کرمان) و چادرملو (یزد) به ترتیب با یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۶۷ تن و ۹۳۴ هزار و ۱۱۲ تن بالاترین میزان عملکرد را در مدت مورد بررسی ثبت کردند.

سهم مجتمع گل گهر از کل کنسانتره سنگ آهن تولیدی فروردین بیش از ۳۵.۸ درصد وچادر ملو به میزان افزون بر ۲۳.۲ درصد ثبت شد.



مطالب مرتبط



نظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین