سه شنبه 26 شهريور 1398 شمسی /9/17/2019 2:47:04 PM
رئیس هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد:

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آمار صادرات و واردات در بخش معدن و صنایع معدنی، گویای آن است که می توان تعادل ارزی ایجاد کرد، گفت: سال گذشته 9 میلیارد و 226 میلیون دلار صادرات در بخش معدن و صنایع معدنی ثبت شد.
ارزش بیش از 9 میلیارد دلاری صادرات بخش معدن در سال 97 / صادرات فولاد به سه میلیارد و 500 میلیون دلار می رسد

به گزارش معدن نامه، خداداد غریب پور در نشست هم اندیشی با انجمن تولیدکنندگان فولاد افزود: پارسال ارزش صادرات زنجیره فولاد با دستیابی به رقم 4.1 میلیارد دلار، رتبه نخست را در این بخش داشت.
رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه ریزی برای حل مشکلات ارزی بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد و افزود: اولویت امسال، صادرات است و باید موانع صادراتی برداشته شوند.
وی پیش بینی کرد: تا پایان امسال صادرات بخش فولاد به سه میلیارد و 500 میلیون دلار و واردات زنجیره مربوطه نیز به سه میلیارد و 300 میلیون دلار می رسد که این ارقام گویای تراز تجاری مثبت در این بخش است.
به اعتقاد غریب پور انجمن تولیدکنندگان فولاد می تواند تولید فولاد، عرضه در بازار داخلی و عرضه در بورس را مدیریت کند.
به گزارش ایمیدرو، او خاطر نشان کرد: حضور انجمن تولیدکنندگان فولاد در اتاق فکر معدن می تواند بسیار موثر بوده و انجمن باید ارائه دهنده راهکار و جریان تصمیم ساز در بخش معدن باشد.
براساس این گزارش، بهرام سبحانی رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران نیز در این نشست افزود: تولید آهن اسفنجی از رقم 22 میلیون و 560 هزار تن در سال 96 به 26 میلیون و 359 هزار تن در سال 97 رسید که گویای رشد 17 درصدی است.
به گزارش ایرنا، پارسال کل تولید فولاد خام ( میانی ) به رقم 24 میلیون و 670 هزار تن رسید که در مقایسه با 21 میلیون و 884 هزار تن عملکرد سال 96 رشد 13 درصدی یافت.مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین