دوشنبه 29 بهمن 1397 شمسی /2/18/2019 4:20:49 AM

 مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک از اعلام آمادگی 6 سرمایه گذار برای توسعه بخش گردشگری این منطقه و تحویل اسناد نهایی سرمایه گذاری خبر داد.
اعلام آمادگی 6 سرمایه گذار برای توسعه منطقه گردشگری خور و بیابانک

به گزارش معدن نامه، علی علوی نائینی ضمن بیان این مطلب گفت: در ماه جاری (اسفند)، فراخوان جذب سرمایه گذار واجد شرایط برگزار و انشالله در اوایل سال آینده، قرارداد با سرمایه گذار منعقد خواهد شد.

او ادامه داد: طی مذاکره انجام شده با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی و فرمانداری شهرستان های خور و بیابانک، به دلیل برخورداری از زیرساختهای متعدد و معادن مناسب (پتاس و نخلک)، این منطقه شرایط لازم را برای تبدیل شدن به ژئوپارک جهانی دارد.
مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک با اشاره به اهداف طرح جامع گردشگری این مجتمع گفت: از جمله این اهداف، عملیاتی کردن موضوع گردشگری معدنی به عنوان یکی از زیر شاخه های صنعت گردشگری برای تحقق اهداف برنامه توسعه ششم کشور و اقتصاد مقاومتی در زمینه تکمیل زنجیره ارزش و اشتغال زایی و حرکت در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه گردشگری است.
او افزود: آشتی و تغییر نگرش عموم نسبت به تقابل معدن و طبیعت، توسعه اشتغال پایدار در منطقه کمتر توسعه یافته خور و بیابانک با استفاده از حداقل زیرساخت های موجود و به کارگیری سرمایه گذار بخش خصوصی برای تحقق برنامه های طرح جامع گردشگری، از دیگر اهداف طرح جامع گردشگری مجتمع پتاس خور و بیابانک است.
علوی نائینی با بیان اینکه در منطقه خور و بیابانک 6 منطقه گردشگری شامل دهکده نمکی، بوستان پتاس، حوض میرزا، تشتاب، مزرعه بهشتی و کمال آباد پیشنهاد شده است، تصریح کرد: در مجموعه پتاس، 6 زون برای طراحی عملکردهای گردشگری مشتمل بر زون نمکی، زون هنری، زون تفریحی، زون ورزشی، زون بوم گردی و زون سلامت در نظر گرفته شده است.
او ادامه داد: اجرای فاز یک طرح گردشگری، نیازمند سرمایه گذاری حدود 15 میلیارد تومان است. البته نخست طرح دهکده نمکی را خودمان اجرا کردیم و بقیه طرح های پیشنهادی را به بخش خصوصی واگذار می کنیم. از دهکده نمکی این مجموعه تاکنون 40 هزار نفر بازدید کرده اند.
به گفته مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک، این مجتمع از آبان 94 فعالیت گردشگری را آغاز کرد و در این راستا، تفاهم نامه ای بین شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان منعقد شده است.


منبع: ایمیدرو

مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین