دوشنبه 29 بهمن 1397 شمسی /2/18/2019 4:23:21 AM

بهای معاملات آتی فولاد چین روز سه شنبه پس از اینکه بزرگترین شهر فولادسازی این کشور محدودیت‌های تولید را هشت ماه دیگر تمدید کرد، به بالاترین رکورد در حدود سه ماه گذشته صعود کرد.
فولاد چین رکورد زد

 به گزارش معدن نامه، بر اساس اسنادی که از سوی رویترز مشاهده شده است، شهر تانگشان به منظور بهبود کیفیت هوا، محدودیت‌های جدید برای تولید را بمحض به پایان رسیدن محدودیت‌های فعلی در مارس پیشنهاد کرده است. تحت این طرح، فولادسازان در فاصله ۱۶ مارس تا ۱۴ نوامبر، تولیدشان را به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش خواهند داد.

به گفته مدیر یک شرکت بازرگانی در شانگهای، این پیشنهاد به بازار نشان داد چین به تلاش‌های خود برای بهبود کیفیت هوا ادامه می دهد و ممکن است امسال محدودیت‌های تولید بیشتری را مشاهده کند و قیمت‌ها در بلندمدت تقویت شوند.

 بر اساس گزارشی از رویترز، بهای معاملات میلگرد در بورس معاملات آتی شانگهای به ۳۹۹۲ یوان (۶۳۳.۱۸ دلار) در هر تن کاهش یافت اما با رکورد ۴۰۴۷ یوان روز دوشنبه فاصله چندانی ندارد.

سنگ آهن در بورس کالای دالیان با انتظار بازار برای ضعیف ماندن تقاضای فولادسازان برای این ماده خام فولادسازی، ۱.۶ درصد سقوط کرد و به ۵۴۱.۵ یوان در هر تن رسید.

کک با ۰.۲ درصد افزایش، به ۲۲۶۱.۵ یوان در هر تن رسید و زغال سنگ کک شو با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۴۱۷ یوان در هر تن ایستاد.

طبق آمار متال بولتن، سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد برای تحویل به بندر کینگدائوی چین ۵۴ سنت افزایش یافت و به ۷۹.۳۶ دلار در هر تن رسید.منبع: ایسنا

مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین