يکشنبه 25 آذر 1397 شمسی /12/16/2018 8:27:16 PM
عضو هیات مدیره خانه معدن از ایمیدرو درخواست کرد:

رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی ایران از رئیس ایمیدرو درخواست کرد تا قراردادهای پیمانکاری به صورت بلند مدت تهیه شود تا معدنکاران بتوانند از سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل کنند. 
تنظیم بلندمدت قراردادهای پیمانکاری/سرمایه گذاری پیمانکاران را تضمین کنید

به گزارش روابط عمومی خانه معدن ایران، بهرام شکوری در این نشست با اشاره به اینکه طی 25 سال گذشته، مشابه چنین جلسه ای برگزار نشده است، گفت: ظرفیت خوبی برای بخش معدن در دولت دوازدهم ایجاد شده که باید تقویت شود تا بتوانیم به تولید 700 میلیون تن ماده معدنی در افق 1404 برسیم.

او ادامه داد: یکی از راهکارها، این است که قیمت ها اصلاح شود و فهرست بها برای فعالیت در بخش معدن تهیه شود. با قیمت های فعلی ماشین آلات معدنی نمی توان نیاز روز توسعه معادن را تامین کرد.

شکوری اظهار داشت: ورود ماشین آلات معدنی دست دوم با شرط کارکرد 10 سال شود چرا که با شرط 5 سال،‌ عملا نمی توان ماشین آلات وارد کرد.

او افزود: قراردادهای پیمانکاری به صورت بلند مدت تهیه شود تا معدنکاران بتوانند از سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل کنند. همچنین تعرفه و فرایند ورود ماشین آلات معدنی را نباید همانند ماشین آلات سبک در نظر گرفت. این نوع تجهیزات تولیدی محسوب می شوند و باید فرایندی آسان داشته باشند.منبع: ایمیدرو

مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین