يکشنبه 25 آذر 1397 شمسی /12/16/2018 9:40:16 PM

بر اساس سرشماری اداره حیات وحش استان یزد، از زمان فعالیت معدن سرب روی مهدی آباد آمار گونه‌های جانوری این منطقه نه تنها کاهش نیافته، بلکه حدود 10 درصد نیز افزایش پیدا کرده است.
افزایش 10 درصدی گونه‌های جانوری در معدن مهدی آباد

به گزارش معدن نامه، تهدید گونه های نادر جانوری، جزو جدایی ناپذیر فعالیت های صنعتی و معدنی است اما در معدن سرب روی مهدی آباد به عنوان بزرگ‌ترین معدن سرب و روی خاورمیانه که در منطقه حفاظت شده کالمند بهادران یزد قرار دارد وضعیت به گونه‌ای دیگر است.

 معدن، محیط زیست، تخریب و انقراض گونه های جانوری، حکایتی آشناست اما اینجا همه چیز از نوع هم زیستی و لبخند است.

 معدن سرب روی مهدی آباد به عنوان یکی از نمادهای همزیستی معدن و محیط زیست به شمار می‌رود که در آن علاوه بر اکتشاف و استخراج معدنی، گونه‌های مختلف جانوری به صورت طبیعی به حیات خود ادامه می‌دهند و آمار آن‌ها از زمان فعالیت این معدن نه تنها کاهش نیافته، بلکه حدود 10 درصد نیز افزایش پیدا کرده است.

 با توجه به خشکسالی شدید، مسؤولان این معدن اقدام به علوفه دهی این حیات وحش کردند که کار قابل توجهی بود. ایجاد آبشخورها و انبارک‌ها نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه بود.

 مجموعه فعالیت‌هایی از این دست باعث شد جمعیت گونه های جانوری محدوده کوه معدن کالمند بهادران یزد، بر اساس سرشماری اداره حیات وحش این استان 10 درصد افزایش یابد.منبع: شاتا

مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین