پنجشنبه 29 شهريور 1397 شمسی /9/20/2018 1:45:04 PM
ماروبنی، میتسوبیشی، ایتوچو، سومیتومو، تومن و میتسویی برای سرمایه گذاری به ایران آمدند

در دیدار مسوولان سازمان تجارت خارجی ژاپن با رئیس کل گمرک ایران تمایل ژاپنی ها برای تسهیل و توسعه تجارت با ایران ابراز شد.
جلسه ویژه رئیس کل گمرک ایران با مدیران 6 شرکت  ژاپنی/ آمادگی ژاپن برای تجهیز گمرکات ایران
مسوولان سازمان تجارت خارجی ژاپن با رئیس کل گمرک ایران دیدار و در خصوص توسعه و تسهیل تجارت خارجی با ایران بحث و تبادل نظر کردند.
هدف از این دیدار توسعه روابط اقتصادی و تجاری و همچنین آسان تر شدن سرمایه گذاری ژاپنی ها در چارچوب قوانین و مقررات گمرکی بود.
فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران در این دیدار با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در پیشگیری و مبارزه با ترانزیت مواد مخدر، کسب رتبه نخست دنیا از سوی گمرک ایران را در مبارزه با مواد مخدر بسیار مهم توصیف نمود و از کمک مالی کشور ژاپن جهت خرید دو دستگاه ایکس ری کامیونی تقدیر و تشکر کرد.
عسگری در ادامه در خصوص راهکارهای تسهیل و توسعه تجارت با کشور ژاپن گفت که تبادل الکترونیکی اطلاعات میان شرکت های ایرانی و ژاپنی با گمرکات دو کشور بهترین روش برای گسترش مناسبات تجاری است.
در این دیدار میزونی معاون سازمان تجارت خارجی ژاپن نیز با استقبال از گسترش همکاری شرکت های ژاپنی با بخش خصوصی ایران گفت: شرکت های ژاپنی علاقمندند برای افزایش مبادلات تجاری از تسهیلات گمرکی ایران به نحو شایسته ای استفاده نمایند و در تلاش هستند تا به درک بهتری از ساختارهای سرمایه گذاری و تجاری در ایران برسند.
او همچنین در ادامه از آمادگی ژاپن برای تجهیز گمرکات ایران به تازه ترین فن آوری های تجهیزات گمرکی خبر داد و گفت: کشور ژاپن تجربه خوبی در ایجاد زیرساخت های مناسب برای گسترش صنایع و توسعه و تسهیل تجارت دارد که می تواند این تجربیات را در اختیار گمرک ایران قرار دهد.
این گزارش می افزاید؛ پس از این دیدار؛  جلسه ویژه رئیس کل گمرک ایران با مسوولان شرکت های ژاپنی ماروبنی، میتسوبیشی، ایتوچو، سومیتومو، تومن و میتسویی با هدف تسهیل سرمایه گذاری و تجارت میان ایران و ژاپن با حضور معاون تجارت خارجی کشور ژاپن برگزار شد.
سازمان تجارت خارجی ژاپن معروف به جترو یک سازمان مرتبط با دولت است که جهت ارتقای تجارت و سرمایه گذاری دوجانبه بین ژاپن و کشورهای دیگر جهان فعالیت می کند . این سازمان در سال ۱۹۵۸ به منظور توسعه صادرات ژاپن به خارج از کشور تاسیس شد و تمرکز اصلی آن در سال های اخیر به سمت توسعه سرمایه گذاری و کمک به شرکت های ژاپنی کوچک و متوسط برای افزایش پتانسیل صادرات جهانی بوده است.


منبع: گمرک ایران

مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین