دوشنبه 29 مهر 1398 شمسی /10/21/2019 12:36:14 AM
مدیرعامل تهیه و تولید مواد معدنی ایران اعلام کرد:

مدیرعامل تهیه و تولید مواد معدنی ایران با بیان اینکه معدنکاری نیازمند بروز شدن و استفاده از فناوری و نوآوری‌های جدید است، مطرح کرد: در معادن ایران مواد معدنی مختلفی داریم که شاید در کشور به عنوان باطله محسوب شود اما آنها را می‌توانیم با کمک خارجی‌ها با فناوری‌های جدید به عناصری ارزشمند تبدیل کنیم و فعالیت معدنی را با توجیه اقتصادی پیش ببریم.
آماده‌باش دولت برای همکاری با خارجی‌ها در عرصه فرآوری

وجیه الله جعفری در گفت‌وگو با معدن‌نامه اظهار کرد: افزایش حضور سرمایه‌گذاران خارجی در دوازدهمین نمایشگاه و چهارمین کنگره نشان داد بخش معدن ایران ظرفیت جذب سرمایه‌های بیشتری را دارد و این را می‌توان نتیجه پسابرجام دانست. با توجه به استقبال شرکت‌های خارجی به دنبال این هستیم که فعالیت‌هایمان را در بخش معدن با آنها افزایش دهیم.  

او ادامه داد: مخصوصا در حوزه معدنی و صنایع معدنی زغال‌سنگ و سنگ‌آهن امیدواریم در زنجیره تولید و انتقال دانش تکمیلی این زنجیره به لحاظ فنی بتوانیم استفاده مطلوب را از این فرصت داشته باشیم. بروز شدن و استفاده از فناوری و نوآوری‌های جدید در معدنکاری فرصتی است که این نمایشگاه با ارائه مقالاتی که برای نمایشگاه ارائه شد پیش روی فعالان معدنی داد چرا که در بسیاری از زیرساخت‌ها نیازمند تکنولوژی و دانش آنها هستیم.

جعفری افزود: در معادن ایران مواد معدنی مختلفی داریم که شاید در کشور به عنوان باطله محسوب شود اما آنها را می‌توانیم با فناوری‌های جدید به عناصری ارزشمند تبدیل کنیم و فعالیت معدنی را با توجیه اقتصادی پیش ببریم و با استحصال عناصر کمیاب و نادر کشور را در واردات بی‌نیاز کنیم. در همین باطله‌ها برخی مواد معدنی ارزشمندی وجود دارد که برای فرآوری آنها نیازمند یکسری دانش فنی هستیم که در این زمینه‌ها می‌توان از تکنولوژی خارجی‌ها استفاده بسیاری در پروژه‌ها داشته باشیم. منبع: معدن نامه

مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین