سه شنبه 26 شهريور 1398 شمسی /9/17/2019 3:11:42 PM
مدیر صنایع معدنی ایمیدرو خبر داد:

مدیر صنایع معدنی ایمیدرو گفت: برنامه سرمایه گذاری کشور برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی به حدود حدود 50 میلیارد دلار خواهد رسید.
سرمایه گذاری 50 میلیارد دلاری دولت برای توسعه معادن

 محمد آقاجانلو با بیان این مطلب اظهار داشت: از مهمترین فعالیت های سرمایه گذاری برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی در کشور شامل زنجیره «فولاد» حدود 30 میلیارد دلار، «آلومینیوم» 10 میلیارد دلار، «معادن» 7 میلیارد دلار و «مس» 3 میلیارد دلار خواهد بود.
مدیر صنایع معدنی ایمیدرو با بیان اینکه در حال حاضر 50 درصد زنجیره ارزش معدن و صنایع معدنی به بخش فولاد اختصاص دارد، تصریح کرد: حدود 15 درصد این زنجیره، مربوط به بخش فلزات پایه (base metals) است.

او ادامه داد: آمارهای صادرات و واردات سال گذشته کشور نیز نشان می دهد سهم بخش فلزات پایه در «صادرات» 13 درصد و در «واردات» 10 درصد از زنجیره کلی معادن و صنایع معدنی کشور را شامل می شود. 

آقاجانلو با اشاره به مزیت های نسبی بخش معدن و صنایع معدنی ایران، خاطرنشان کرد: جذابیت های کشورمان از نظر منابع طبیعی نظیر معادن و انرژی، نیروی انسانی تحصیل کرده و ارزان قیمت، بازار بزرگ داخلی و منطقه ای، زیرساخت های مناسب، امنیت، قوانین حمایتی از سرمایه گذاری و نیز دستیابی به مناطقی با حداقل های مالیاتی، فضای مناسبی را برای توسعه سرمایه گذاری در این بخش فراهم ساخته است.

او ادامه داد: ایمیدرو و شرکت های تابعه با اذعان به این واقعیت، برنامه سرمایه گذاری و افزایش  ظرفیت تولید کشور را با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در دستور کار قرار داده و توانسته در بخش های مختلف از جمله فولاد، آلومینیوم، تیتانیوم، مس، طلا و غیره، سرمایه گذاران خارجی را جذب کند. منبع: ایمیدرو

مطالب مرتبطنظر تایید شده:0

نظر تایید نشده:0

نظر در صف:0

نظرات کاربران

نظرات کاربران برای این مطلب فعال نیست

آخرین عناوین